AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kärdla » 
Zachód Miasta
 » Internat » O Internacie słów więcej

O Internacie słów więcej

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 O Internacie słów więcej on Wto Wrz 23, 2014 11:16 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Temat w głównej mierze informacyjny, ale warty przeczytania, gdyż wpływa dość mocno na wszystkie postaci w nim mieszkające.

Kwestia pokoi
Pokoje są dwuosobowe, niekoedukacyjne. Oznacza to, że płeć żeńska mieszka z płcią żeńską i na odwrót. Pokoje nie posiadają łazienek, zamiast tego uczniowie korzystają ze wspólnych pryszniców, które rozmieszczone są na piętrach co jakiś czas. Pokoje uczniowie sprzątają sami.
Dozwolona jest niewielka zmiana, jeżeli chodzi o ustawienie mebli, lecz reszta jest dla wszystkich taka sama. W skład każdego z pomieszczeń wchodzą: dwa łóżka, dwie nocne szafki, 4 drewniane krzesła, stół, biurko, 2 regały na książki, dwie duże szafy i dwie lampki nocna. Uczniowie mogą decydować także o wyborze zasłonek czy obrazów, acz muszą sami za wszystko zapłacić.
Pokoje dobieracie sobie sami.

Kto gdzie mieszka?
Budynek ma kształt litery L. Uczniowie ZSŚ17 mieszkają w poziomej kreseczce, a uczniowie SSKM w pionowej. Co ważne- kreska pozioma na numery X00-X49, a pionowa X50-X99, gdzie X oznacza numer piętra.
Budynek ma 4 pięter oraz piwnicę plus strych. Na dwa ostatnie uczniowie mają wstęp wzbroniony, więc nas nie interesują. Pierwsze piętro oraz drugie zajmuje płeć żeńska, trzecie i czwarte płeć męska.

Pokoje wspólne
Nie mylić z Harrym Potterem! Pokoje wspólne to inaczej pokoje wolne do dyspozycji każdego z nich. Do takich pokoi można zaliczyć: łazienkę, kuchnię, stołówkę, mini siłownię, salę telewizyjną, salę komputerową, salkę muzyczną czy inne tego typy rzeczy.

Co mogę, a co nie mogę?
Lista rzeczy tutaj byłaby długa, lecz sądzę, że każdy wie mniej więcej, jak to wygląda w praktyce. Poniżej tylko takie ogólne przypomnienie.
Przede wszystkim uczniowie nie mogą pić alkoholu/palić papierosów. Dodatkowo muszą być w swoich pokojach po godzinie 22:30, a o godzinie 23:00 powinny być zgaszone wszystkie światła. Szwędanie się nocą po korytarzach jest raczej niedopuszczalne, a nauczyciel dyżurujący z pewnością będzie tego pilnował.
Uczniowie mogą przywozić swój sprzęt elektroniczny, jednak to oni odpowiadają za to, co się z nim może stać.
Codziennie rano, po rozpoczęciu zajęć lekcyjnych, opiekun sprawdza, czy aby wszyscy wyszli.
W zamian uczniowie mogą cieszyć się spaniem, jedzeniem i opieką dorosłej osoby.


LISTA POKOI:
319- Nicolai Larsen

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach