AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kartoteka » Karty Postaci » Vidar Quasar

Vidar Quasar

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Vidar Quasar on Nie Paź 19, 2014 2:19 pm

Gość

avatar
Gość
Informacje podstawowe:
Imię i nazwisko: Vidar Quasar
Płeć: Mężczyzna
Data urodzenia: 11.11.2017 (17 lat)
Wzrost: 170 cm
Waga: 65 kg
Grupa krwi: 0 Rh-
Pochodzenie: Włochy, Florencja
Zajęcie: Uczeń, klasa II w Zespole Szkół Średnich nr 17 , powiązania z klubami sztuk walki

Informacje techniczne:
Nazwa posiadanej mocy: Portale
Poziom mocy: 3
Umiejętności:
Wszelakie umiejętności fizyczne zostały wykształcone ze względu na sztuki walki, które towarzyszą Vidarowi od małego. Refleks okazał się niezbędny, wytrzymałość i zręczność stały się najważniejsze. Siła nie jest mocno rozwijana z powodów, dla których sztuki walki powstały (słabszy może dzięki nim pokonywać silniejszych). Biega szybko, ale na krótkich dystansach. Przy długich zaczyna się męczyć. To właśnie dzięki ciężkim treningom jego atrybuty wyglądają tak:
-Wytrzymałość (3)
-Sprinter (2)
-Refleks (3)
-Zręczność (2)

Niestety, za dużymi plusami kryją się równej wielkości minusy w dziedzinie intelektu. Vidarowi nie zawsze wychodzi skupienie, jednak często to robi. Jest to najważniejszy aspekt sztuk walki. Często jednak wykonuje ruchy po prostu odruchowo. Jest inteligentny, łatwo przyswaja informacje, umysł ma bardziej ścisły, jednak nie jest szczególnym orłem w nauce (głównie 3 i 4, ocena końcowa często jest zaniżana przez brak pisania prac domowych). Posiada szeroki wachlarz wiedzy o sztukach walk i o broniach. Biegle posługuje się rodzimym językiem, jednak na angielski nie miał wiele czasu.
-Skupienie (2)
-Inteligencja (2)
-Wiedza: Sztuki Walki (historia itd.) (4)
-Wiedza: Bronie (3)

Umiejętności nabyte dzięki doświadczeniu to główny atut Vidara. Nigdy nie posługuje się nożem, jednak dzięki nauce Krav Magi troszkę go opanował. Od dzieciństwa ćwiczy dwie sztuki walki, trzecią zaczął znacznie później. To właśnie wokół tego aspektu kręci się życie chłopaka. Z tego powodu brakuje mu umiejętności w wielu innych dziedzinach. Maksymalnym wyczynem w kucharstwie jest zrobienie sobie mielonego, ewentualnie zupki chińskiej.
-Mistrz Broni: Nóż (1)
-Mistrz Walki: Muai Thai (3)
-Mistrz Walki: Krav Maga (2)
-Mistrz Walki: Judo (3)

Przedmioty specjalne:
-Brązowy pas Judo włożony do wewnętrznej kieszeni płaszcza po prawej stronie.
-Metalowe ochraniacze na łokcie i kolana do Muai Thai, leżą w skrzynce w pokoju internatu.
-Zielony pas Krav Maga włożony do wewnętrznej kieszeni płaszcza po lewej stronie.

Informacje szczegółowe:

Aparycja:

Vidar Quasar jest facetem niewielkich rozmiarów, bo ma zaledwie 170 cm wzrostu, a waży nieco ponad 60 kg. Nie jest szczególnie umięśniony, a przynajmniej tego po nim nie widać. Sztuki walki wymagają przede wszystkim wytrzymałości i techniki, siła okazuje się stać na drugim miejscu. Nie wygląda jak typowy karczek, jednak nadal posiada mocno zarysowane mięśnie we wszystkich partiach ciała, uwydatnia się to dopiero podczas wysiłku. Zwracając uwagę na jego twarz można dostrzec nieco chłopięcą, ale widocznie dojrzewającą buźkę blondyna. Włosy osiągnęły dosyć sporą długość, prawie do ramion, jednak zupełnie mu nie przeszkadzają, ponieważ spina je i chowa pod kaptur. Jego oczy są koloru brązowego, nie wyróżniają się za bardzo. Na co dzień wyraz twarzy wydaje się być miły i na pierwszy rzut oka nie widać po niej kryminalnych, nocnych igraszek. Oczywiście gdy nadchodzi pora walki, mimika przybiera formę zależną od wagi wydarzenia. Ot, przy zwykłych "randomach" nawet nie skrzywi ust. Gdy walczy z kimś na czysto, na poważnie, przybiera formalną postawę i stara się nie okazywać emocji. Sprawa jest zupełnie inna, gdy walczy z kimś, kto zaszedł mu za skórę. Wtedy w oczach Vida można dostrzec szczerą chęć mordu. Ubiera się troszkę nadzwyczajnie, ponieważ zawsze jest gotowy na starcie. Nosi tylko dwa rodzaje butów: sportowe adidasy oraz ciężkie wojskowe buty (w zimie). W trakcie lata nosi krótkie spodenki nie krępujące ruchu, z długimi nogawkami bywa gorzej. Posiada kilka specjalnych par dżinsów, które są na tyle elastyczne, że nie ograniczają mu kopnięć. Torsowi towarzyszy t-shirt w jednolitym kolorze (wszelakie, błękity, zielenie, czerwienie). Na wierzch niezależnie od pory roku (odpuszcza sobie to tylko w gorące, letnie dni) zarzuca czarny, brązowy bądź biały płaszcz z kapturem. Gdy spotyka się z przypadkowymi oprychami nawet go nie zrzuca, jednak przy prawdziwym wyzwaniu nabiera więcej powagi i walczy "na gołe klaty". Podsumowując, wyróżnia się głównie strojem i sposobem bycia, więc potrafi zwracać na siebie uwagę.
Choroby fizyczne/cechy szczególne: Lekkie, nieznaczne skrzywienie kręgosłupa spowodowane upadkiem w dzieciństwie.

Osobowość:

Jaki jest Vidar często zwany po prostu Videm? Przede wszystkim trzeba zauważyć, że rozdziela życie szkolne od nocnego. Wśród rówieśników nie popisuje się niczym, trzyma się na uboczu, czasami normalnie z kimś porozmawia, jednak nie nawiązuje bliższych znajomości. Z jednej strony traktuje przyjaciół przedmiotowo, z drugiej, to właśnie w ten sposób najlepiej być przez niego traktowanym. Jeśli już posiada osobę, którą ceni, to nie pozwoli, aby została skrzywdzona, nie ważne czy fizycznie czy psychicznie. Zrobi wszystko, aby ukarać osoby zagrażające jego bliskim. W stosunku do przeciwników posiada dwie inne "twarze". Niektórych traktuje sportowo. Walczy i pokonuje ich dla samej ciekawości i samodoskonalenia. Co innego w przypadku osób, które po prostu go irytują i drażnią. Tych woli eliminować jak najboleśniej. Przypadkowe osoby ignoruje, sam rzadko jest zaczepiany. Walczy po nocach w różnych zakątkach miasta aby ulepszać swoje umiejętności. Specjalnie tego nie ukrywa, więc i zwykli uczniowie często słyszą plotki na jego temat i unikają problemu poprzez brak kontaktu z nim. Poza gronem pedagogicznym nie ma kontaktu z dorosłymi, a tych w skrajnych przypadkach daje radę przekonać o swojej niewinności. Być może nie zdaje sobie nawet sprawy, że może być na czarnej liście niejednego z nich. Prawda jednak jest taka, że sportowego przeciwnika Vid widzi tylko w silnych mężczyznach, rzadziej w kobietach. Jeśli już przy kobietach jesteśmy, to ciekawą informacją jest, iż blondyn najczęściej je ignoruje. Znajomość czasami nawiązuje, ale większość zalotów (rzadko takowe się zdarzają, również ze względów plotek) odrzuca. Można powiedzieć, że ciężko się z nim zakumplować, ale lepiej mieć go po swojej stronie, niż przeciwko.
Choroby psychiczne/fobie/uzależnienia: Uzależniony od treningów, strach przed kalectwem i niemożnością walki.

Rodzina:

-Ojciec, nauczał syna Krav Magi od 9 do 15 roku życia.
-Wujek, przyjaciel rodziny, nauczał bratanka Muai Thai od 8 do 15 roku życia.
-Dziadek, nauczał wnuka Judo od kiedy Vid pamięta. Od około 6 do 15 roku życia.

Historia:

Vidar Quasar nie jest czystej krwi Włochem tak jak jego matka. Większość genów odziedziczył ze strony ojca (Anglika). Dorastał w ustatkowanej rodzinie, ale jego rozwój intelektualny i społeczny został zaburzony. Chłopak ignorował podwórko i kooperację z dziećmi. Już od szóstego roku życia dziadek zaczął uczyć go technik judo. Wynikło to przede wszystkim z lekkiego podejścia męskiej części rodziny do wychowania dziecka. Ot, każdy chciał przekazać mu własne umiejętności. Z powodu codziennych treningów nie pamięta wiele. Rutyna dosłownie "zjadła" mu wspomnienia. Dzień w dzień działo się to samo. W wieku ośmiu lat po raz pierwszy spotkał wujka. Ten był jednym z najbardziej znanych, światowej ligi tajskim bokserem. To właśnie od niego przez kilka lat chłopak pobierał nauki Muai Thai. Po powrocie ojca z zagranicy (Vid nawet nie wie po co i gdzie był) uzyskał trochę wiedzy i umiejętności w dziedzinie Krav Magi. Jego życie obróciło się o sto osiemdziesiąt stopni gdy poznał dziewczynę. Przez około pół roku chodził z nią, jednak nie ma co spodziewać się czegoś poważniejszego po pierwszej, dziecięcej miłości. Wtedy okazało się, iż dziewczyna posiada drugiego chłopaka. Vid poczuł się zdradzony i udał się w pościg za oponentem. Zrządzenie losu sprawiło jednak, że pojawił się też trzeci konkurent. Razem z drugim (Christianem Reaperem) pobił osiłka, który groził im obu. Historia ta była tak zwariowana, że młody Quasar wyparł to z pamięci. Pomiędzy dwójką zwycięzców nawiązała się przyjaźń. Niestety, a może i stety, objawiły się wtedy ich moce co przykuło uwagę rządów/mediów itd. a były to czasy, kiedy Esperowie (bo do tej grupy zostali obaj przydzieleni) byli wysyłani do Akademickiego Miasta na Bałtyckiej wyspie. Dzięki wpływom chłopak spędził we Florencji jeszcze pięć lat na szkoleniu się w sztukach walki. Potem, ze względu na narastanie mocy trafił do ośrodka dla Esperów. Tutaj spędza czas od dwóch lat.

Ciekawostki:

-Podsumowując, chłopak posiada za sobą: 9 lat nauki Judo, 7 Muai Thai i 6 Krav Magi. Trzeba jednak napomnieć, iż od dwóch lat pobytu w Mieście Akademickim nadal praktykuje i trenuje, tylko już bez pomocy mistrza.
-Jego stopień Judo to 1 kyu, czyli najwyższy stopień uczniowski, brązowy pas.
-Jego stopień Krav Magi to P5, czyli najwyższy stopień podstawowy, zielony pas.
-Muai Thai nie posiada systemu stopniowania a jedynie klasyfikacje ciosów, które bokser opanowuje. Chłopak opanował: całe Cherng Muay do perfekcji (podstawy) oraz Kon Muai Kee (obrona) również do perfekcji. Aktualnie szkoli atak (Kon Muai Jujom) oraz walkę w bliskim zwarciu (Chap Ko).
-Vidar to kaleka kulinarna. Zje wszystko co jest przygotowane przez kogoś innego niż on sam. Nawet najgorsze jedzenie ze stołówki będzie lepsze niż jego próby zrobienia obiadu.
-Vidar jest formą strasznie oficjalną. Większość mówi do niego po prostu Vid. Gdy po nocach łazi sobie i walczy z przypadkowymi ludźmi często są mu nadawane różne przydomki, jednak nie przykładał do nich wagi i szybko znikały.
-Wstać rano, poćwiczyć wytrzymałość, zjeść dobre śniadanie, odwiedzić szkołę, zjeść dobry obiad, poćwiczyć wytrzymałość, drzemka, walki nocne, dobre jedzenie o północy, mocny sen do rana- oto jego cykl dnia.
-Jego najlepszym przyjacielem jest Christian Reaper, z którym ma niemałe plany dotyczące życia w Mieście Akademickim.

Wiśnia (regulamin przeczytany)Ostatnio zmieniony przez Vidar Quasar dnia Pon Paź 20, 2014 7:49 pm, w całości zmieniany 1 raz

2 Re: Vidar Quasar on Pon Paź 20, 2014 7:36 pm

Gość

avatar
Gość
Spoiler:

Zajęcie: Uczeń, klasa II liceum, powiązania z klubami sztuk walki. > pełna nazwa szkoły

Jest to najważniejszy aspekt sztuk walki. Często jednak wykonuje ruchy po prostu odruchowo. Jest inteligentny, łatwo przyswaja informacje, umysł ma bardziej ścisły, jednak nie jest szczególnym orłem w nauce (...) jednak na angielski nie miał wiele czasu. > powtórzenia

-Grajek (0)
-Śpiewak (0)
-Aktor (0)
-Kucharz (0)
-Mechanik/Elektronik (0) > wywal to

Co do samych umek masz ich troszeczkę za dużo, więc kilku musisz się pozbyć.

na jego twarz można dostrzec nieco chłopięcą, ale widocznie dojrzewającą buźkę blondyna. Jego włosy osiągnęły dosyć > powtorznenia

Na co dzień twarz stara się być miła > wyraz twarzy brzmiałby lepiej

Walczy po nocach w różnych zakątkach miasta aby się ulepszać swoje umiejętności. > zbędne się

Specjalnie tego nie ukrywa, więc i zwykli uczniowie często słyszą plotki na jego temat i unikają problemu poprzez brak kontaktu z nim. > Dorośli nie zdają sobie z tego sprawy?

to ciekawą informacją jest, iż blondyn najczęściej je ignoruje. Znajomość jest w stanie nawiązać, ale większość zalotów > potórzenia

Przez około pół roku chodził z nią jednak > przecinek przed jednak

Razem z drugim (Christian Reaper) > Chrisrianem Reaperem

Dzięki wpływom, chłopak > zbędny przecinek


Charakter i wygląd czytało się bardzo dobrze, podobało mi się. Popraw jeszcze tylko to co wypisałam i będzie akcept~

Do poprawy~Ostatnio zmieniony przez Malinka dnia Pon Paź 20, 2014 8:03 pm, w całości zmieniany 2 razy

3 Re: Vidar Quasar on Pon Paź 20, 2014 8:01 pm

Gość

avatar
Gość
Poprawione

4 Re: Vidar Quasar on Pon Paź 20, 2014 8:04 pm

Gość

avatar
Gość
Akcept! 4+/6~

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach