AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kwestie Papierkowe » Opis Uniwersum » Fabuła

Fabuła

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Fabuła on Sro Mar 19, 2014 8:29 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Żyjemy w takich czasach, gdzie człowiek przestaje być człowiekiem. Dąży do przekroczenia granic, byle tylko wybić się ze swojej ludzkiej definicji. Objawia się to w sposób różny. Od dawna próbujemy rozbić kolejne bariery, a nauka tylko nam w tym pomaga. Stajemy się jeszcze piękniejsi niż kiedyś, nasze ciała nabierają siły możliwej niegdyś tylko w książkach, a mózgi powoli przestają się mieścić w swoim kostnym pojemniku.
No właśnie… mózgi… To wcale nie tak, że człowiek korzysta z 10% swojej mocy, choć może to mieć w sobie ziarenko prawdy. Ciało ludzkie jest jak maszyna- ma swoje limity. Każdą maszynę na szczęście da się ulepszyć, a skoro ulepszyliśmy już swoje ciało to czy i nasze zdolności wzrosły?
Większość zmian genetycznych u rodzaju ludzkiego zaszła już po etapie wyprostowania się. Możliwe, że ich nie dostrzegamy, gdyż ich subtelność i rozłożenie w czasie jest dla nas zbyt trudne do dostrzeżenia. Tak przynajmniej nam się wydawało.
Bo, proszę sobie tylko wyobrazić, że nagle te wszystkie książki opisujące młodych czarodziei stają się rzeczywistością. Oczywiście jest to lekkie przebarwienie sytuacji. W ostatnich latach ze zdziwieniem obserwujemy wzmożony przyrost ludzi, którzy nie mogą być zaklasyfikowani jako człowiek.
To nadludzie. Każdy z nich jest inny i posiada wyjątkową moc, opierającą się naszym dotychczasowym wyobrażeniom. Roboczo nazywamy takie osoby Esperami. W większości są to młodzi ludzie, którzy niestety potrzebują pomocy.
Oczywistym jest, że tylko po ich odkryciu, wiele osób zainteresowało się nimi. Przez niespełna rok Esperzy byli traktowani jako ludzie drugiej kategorii. Gdy tylko wyszło na jaw, że jakieś dziecko posiada moce, większość rodziców porzucała swoich potomków z obawy na własne życie. O tym krótkim okresie środowisko naukowe stara się zapomnieć. Nieliczne, zdegradowane jednostki zaczęły dopuszczać się eksperymentów na ludziach. Jasnym było to, że trzeba stworzyć dla Esperów azyl- dla dobra ich, jak i innych.
 
Na mocy umowy międzynarodowej podpisanej w Helsinkach, oddano do użytku specjalnie powołanej organizacji Hiumę- wyspę leżącą na Bałtyku. Zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami w trybie ekspresowym zaczęto na niej budować kompleks miejski, przystosowany do życia Esperów jak i badań nad ich zdolnościami. Każdy z nich może w każdym momencie dobrowolnie przenieść się na wyspę.
 
Jednak to dopiero początek zmagań. Nie ustalono jeszcze, skąd pochodzą owe moce, a organizacja musi stawić czoła jeszcze wielu trudnościom. Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na jedno pytanie- czy Esperzy to nadal ludzie?

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach