AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kwestie Papierkowe » Opis Uniwersum » Esperzy

Esperzy

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Esperzy on Sro Mar 19, 2014 8:47 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Nim zajmiemy się samą problematyką ludzi rzucających na lewo i prawo ognistymi kulami, warto byłoby się nieco wgłębić w powód ich niezwykłych zdolności.

Obecnie cały mechanizm, za pomocą którego Esperzy są w stanie posiadać moce, nie jest do końca zbadany. Zajmują się tym różnorodne placówki, skupiające się na bardziej szczegółowych rozeznaniach lub ogólnych teoriach. Mimo to da się już teraz wyszczególnić parę bardziej prawdopodobnych teorii.
Pierwszym z nich jest miejsce, a raczej narząd, odpowiedzialne za moce. Wszystko zaczyna się i kończy na mózgu (podobno). Wszystko ma przebiegać na zasadzie przekazywania energii. Wytworzone przez ciało impulsy elektryczne mają przechodzić do świata zewnętrznego, gdzie z czystej energii zamieniają się w inne zjawiska. Oczywiście nie jest do końca wiadome, jak to wszystko działa, lecz teoria taka póki co cieszy się największym poparciem i wydaje się mieć dość mocne uzasadnienie.
Skutkiem posiadania mocy jest także generowanie niewielkiego pola, które jest wykrywalne jedynie przez specjalistyczny sprzęt. Obecnie mówi się o jego falowej naturze, jednak naukowcy nie są w stu procentach pewni jego działania oraz cech. Ciągle prowadzone są nad nim badania.
Dalsze skutki i przyczyny posiadania niezwykłych zdolności nie są znane. Co nie znaczy, że nikt się tym nie interesuje. Wręcz budzą one ogólne zainteresowanie. W tym celu właśnie powstał...

Program Rozwoju Mocy. Nazwa, która mniej więcej sama wyjaśnia, na czym polega. W szkołach przeznaczono specjalne godziny, które mają na celu pomóc uczniom okiełznać drzemiącą w nich energię. Młodzież nie tylko tam praktykuje, ale także uczy się podstawowych terminów oraz zdobywa elementarną wiedzę dotyczącą działania ich samych lub kolegów. W skład Programu wchodzą także okresowe badania przeprowadzane raz na pół roku, które mają określić...

Poziom Mocy każdego z nich. W kwalifikacji siły każdej ze zdolności wprowadzono 5 możliwych poziomów do osiągnięcia. Im wyższy poziom tym bardziej opanowana moc. Rozkład siły można określić w taki mniej więcej sposób:
Poziom 0: Brak mocy lub brak jej ujawnienia.
Poziom 1: Moc posiadająca niewielki potencjał, efekty utrzymują się przez krótki czas, a sam użytkownik nie zawsze posiada nad nimi pełną kontrolę.
Poziom 2: Moc nadal nie wpływa znacznie na otoczenie, jednak użytkownik posiada nad nią pełną kontrolę. Efekty utrzymują się przez standardowy okres czasu.
Poziom 3: Moc wpływa na niewielki obszar otoczenia, lecz jej siła jest całkiem duża. Użytkownik posiada nad nią pełną kontrolę.
Poziom 4: Moc posiada szeroki zasięg, wpływa na znaczne obszary. Użytkownik doskonale zna swoje możliwości i wie, kiedy jego siła jest na wyczerpaniu.
Poziom 5: Moc mogłaby dorównywać małej armii. Jest na tyle potężna, że mogłaby stanowić zagrożenie. Osoby posiadające ten poziom są od stałą obserwacją.

Wszystkie moce Esperskie zazwyczaj mają jakieś powiązanie z dziedzinami fizyki, chemii, biologii i dałoby się całkiem logicznie wytłumaczyć. Najprościej jednak powiedzieć, że nad-zdolni uczniowie są w stanie kontrolować kawałek świata. Niestety nadal nie jest to magia, która pozwala wskrzeszać umarłych czy leczyć rany magicznymi miksturami.

Użytkowanie Mocy niesie ze sobą pewne konsekwencje. Do pewnego czasu szastanie nią na lewo i prawo nie stanowi żadnego problemu. Jednak każdy kiedyś osiąga swój limit. W takim momencie mogą nastąpić niemiłe reakcje, jak krwotoki, bóle głowy, utrata przytomności i wiele innych. Podobno mogą być nawet skutki śmiertelne, ale to chyba tylko jakaś plotka...

Mówiąc o Esperach należ pamiętać, że z zewnątrz wyglądają oni jak zwyczajni uczniowie i niczym się nie różnią od przeciętnego człowieka.

Wraz z pojawieniem się dzieci anormalnych, w niektórych miejscach na świecie powstała istna plaga porzucenia ich przez matki. Dzieci te nie mogą sobie prawie nigdy znaleźć domu i pozostają bez rodziców do końca swoich dni. Wielu ludzi także nie ufa Esperom, uważając ich za wyniki eksperymentów nad ludźmi, pomioty szatana czy inne dziwne teorie.

Maksymalny, dozwolony na forum wiek Espera to 19 lat.

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach