AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kwestie Papierkowe » Opis Uniwersum » Miasto Akademickie

Miasto Akademickie

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Miasto Akademickie on Sro Mar 19, 2014 8:49 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Miasto Akademickie- a właściwie Kärdla- to miasto położone na północnym krańcu wyspy, tuż przy samym morzu. W ostatnim czasie rozrosło się kilkukrotnie wchłaniając znaczną część wyspy. Pośród nowoczesnych budynków można znaleźć kilka perełek takich jak Rezerwat Przyrody Pihla-Kaibaldi czy historyczne zabytki, które pozostawiono ku pamięci.
 
>>Tutaj za jakiś czas powinna pojawić się mapa wyspy jak i miasta<<

Władza
Zarządzenie tak wielką metropolią, nie jest zbyt łatwym zadaniem. Mimo swojej samowystarczalności miasto nadal potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Wszelaką polityką zajmuje się dwunastoosobowa rada - wybierana na czas nieokreślony przez głównego fundatora. Ich polecenia są pewnego rodzaju świętością. Posiadają niekwestionowaną władzę absolutną. W zasięgu ich ręki są wszystkie służby w mieście. Wydawać by się mogło, że w nowoczesnym świecie powrót do takiej formy rządów, nie jest najlepszym wyjściem, lecz o dziwo miasto póki co idealnie prosperuje.
Tożsamość członków rady jest ścisłą tajemnicą. Jedynie niektóre osoby dostąpiły zaszczytu poznania jej.

Demografia i Edukacja
Miasto liczy około dwóch milionów mieszkańców. Zdecydowaną większość stanowi młodzież w wieku szkolnym (80%), jednak jedynie około połowa z nich posiada zdolności esperskie.
Miasto Akademickie nie bez powodu nosi taką nazwę. W dużej części składa się ono ze szkół. 
Poza dziećmi znajdziemy tutaj wielu dorosłych. Są to głównie nauczyciele, ale odszukamy także wśród nich licznych naukowców.
Większość uczniów pochodzi z Europy i stanowi prawdziwą mieszankę wybuchową. Czasami można natknąć się na przedstawicieli innych ras, lecz zdarza się to raczej rzadko. Językiem urzędowym miasta jest angielski.
W mieście panuje trzystopniowy system nauczania:

 • szkoła podstawowa, trwająca 6 lat
 • szkoła średnia, dzieląca się na dwa trzyletnie etapy (gimnazjum i liceum)

Chętni, chcący kontynuować naukę, mają szeroko otwarte drzwi do większości uczelni wyższych na całym świecie. Ukończenie jednej z tutejszych szkół jest przepustką do lepszego życia.
Obecnie na forum dopuszcza się jedynie grę jako uczeń szkoły średniej.
W celu zdobycia większej ilości informacji na temat wybranej placówki edukacyjnej, należy poszukać tematu informacyjnego w jej podforum. Wszystko zostało tam dokładniej wytłumaczone.
Rozpiska wiekowa dla poszczególnych klas:

Pierwsza Gimnazjum: 13/14
Druga Gimnazjum: 14/15
Trzecia Gimnazjum: 15/16
Pierwsza Liceum: 16/17
Druga Liceum: 17/18
Trzecia Liceum: 18/19
Co prawda miasto nazywa się Akademickim, jednak temat szkoły będzie raczej traktowany z pewnym dystansem. Dokładne opisy każdej ze szkół razem ze spisem uczniów znajdują się na fabule, w podforum szkoły.

Technologia i jej postęp
Od obecnych czasów minęło wiele lat. Postęp technologiczny na całym świecie posunął się dość daleko. Żadne państwo jednak nie dorówna Miastu, które stało się kolebką nowych wynalazków. Dzięki badaniom nad zdolnościami Esperów, naukowcy dokonali wielu odkryć. Z tego powodu miasto to nazywa się, w niektórych środowiskach, Miastem Eksperymentów.
Przechodząc do konkretów - najbardziej znanym posunięciem była budowa robotów sprzątających oraz robotów ochronnych, które zajmują się utrzymaniem porządku w mieście. Można je spotkać prawie na każdym kroku, nie jest to, rzecz jasna, jedyne osiągnięcie. Prócz tego udoskonalono wiedzę o wszelakiego rodzaju promieniowaniach, oddziaływaniach elektromagnetycznych między cząsteczkami elementarnymi czy w końcu zdobyto dokładniejsze zdjęcia promieniowania tła. Pomijając tak dokładne szczegóły, dokonano także różnorodnych ulepszeń w innych maszynach. Innowacyjne zasilanie samochodów, celniejsze bronie… Można wymieniać w nieskończoność.
Także ludzkie ciało stało się obiektem badań. Wprawdzie nie odkryto lekarstwa na raka, jednak układ nerwowy człowieka nie pozostaje już tajemnicą dla obecnej medycyny. Rozpoczęto liczne kuracje dla ludzi chorych na epilepsję czy porażenia ciała.
Większość odkryć nie jest dostępna od razu dla wszystkich. Zresztą tak dokładne wyniki nie interesują zbyt wielu osób, a już szczególnie uczniów.
Samo miasto posiada kilka miejsc zaopatrzonych bogato w różne laboratoria czy kompleksy badawcze. Nad całym działaniem miasta: sygnalizacją świetlną, wysyłaniem robotów sprzątających, monitoringiem, czuwa komputer umieszczony… gdzieś. Ot tajemnica miasta.

Życie codzienne w mieście
Poza uczęszczaniem na zajęcia lekcyjne, uczniowie posiadają liczne możliwości rozerwania się po zakończeniu szkoły. Jak jednak zadbać o bezpieczeństwo takiej masy nieletnich osób? Sprawa wydawała się dość trudną do rozwiązania. Zastosowano wielostopniowy system ochronny miasta, w którego skład wchodzą:

 • monitoring miejsc publicznych w tym ulic, poddawany komputerowej analizie
 • powołanie uczniowskich organizacji zwalczających ewentualnych przestępców
 • powołanie wyspecjalizowanej organizacji złożonej z osób nie będących Esperami

Dodatkowo wszelaka elektronika w mieście jest bezpośrednio ze sobą połączona i posiada liczne zabezpieczenia o wielowarstwowym stopniu zakodowania. Wszelakie ataki hackerskie na urzędy będą poważnym wyzwaniem dla ewentualnych chętnych. Każdy z obywateli miasta posiada specjalną kartę magnetyczną, która pozwala mu uzyskać dostęp do poszczególnych budynków czy urządzeń. Jest także stosowana jako zamiennik dowodu osobistego.
Do godziny 22:30 wszyscy uczniowie muszą się znaleźć w swoich akademikach.
Uczniowie poruszający się po mieście mają do wyboru różne rodzaje środków lokomocji. Pomijając tak oczywiste jak droga piesza lub rowerowa, pozostawiono im do dyspozycji:

 • sieć bezosobowych autobusów
 • w niektórych dzielnicach linie tramwajowe
 • kolejka wąskotorowa
 • taksówki.

Dla osób pragnących wyjechać poza granice miasta polecamy skorzystać z:

 • autobusów regularnie kursujących do pobliskich wiosek i miasteczek
 • linii pociągowej
 • portu morskiego umieszczonego poza miastem
 • zimą posiadacze samochodów mogą przejechać po lodzie na sąsiednie wyspy.

Zarówno by dostać się na wyspę jak i ją opuścić należy uzyskać zgodę od administracji.
W prawie każdym miejscu przeznaczonym do użytku publicznego można uzyskać darmowy dostęp do sieci wifi.
Interesującym elementem jest bezsprzecznie sterowiec, który krąży nad miastem. Na tablicach przymocowanych do jego ścian wyświetlane są aktualne informacje dotyczące pogody lub ważnych wydarzeń.

System EDEN
Jest to system bezpieczeństwa, który czuwa nad wyspą. Składa się z wielu pomniejszych jednostek, jednak zwykli uczniowie na co dzień spotykają się tylko z kilkoma z nich.

 • Karty ID: Są to odpowiedniki dowodu w każdym innym państwie. Kawałki plastiku w folii. Wewnątrz nich umieszczony jest chip, który pozwala przechodzić przez bramki w szkole czy pracy lub używać transportu publicznego. Zgubienie takiej karty wiąże się z przykrymi konsekwencjami.
 • Sieć energetyczna: Może nie wszyscy wiedzą, jak dokładnie działa, lecz każdy jest świadom istnienia ogromnych wiatraków produkujących większość zapotrzebowania na energię. Dodatkowo każda część miasta jest zasilana niezależnie, co w przypadku ewentualnych usterek pozwala reszcie działać poprawnie.
 • Zamknięta strefa: Każda osoba, która chce przebywać na wyspie musi poddać się rejestrowi. Nie dotyczy to oczywiście stałych obywateli. Ci za to potrzebują zgody na wyjazd.
 • Eden: Brak szczegółowych informacji na temat tego kawałka systemu, jednak każdy, kto choć raz korzystał z darmowego wifi lub jakiegokolwiek urządzenia elektronicznego należącego do miasta (w tym chociażby rozkładu jazdy autobusów) widział ten napis.


Jeżeli interesuje Cię wyspa Hiuma  i chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszamy >>TUTAJ<<

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach