AyeYou are not connected. Please login or register

Aye » Another Day » Kwestie Papierkowe » Ogłoszenia » Błędy na forum

Błędy na forum

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Błędy na forum on Pon Cze 09, 2014 1:43 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Czasami zdarzy się jakaś literówka, a czasami zniknie jakiś obrazek z serwera. Będziemy wdzięczni za zgłoszenie takiego uszczerbku.

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

2 Re: Błędy na forum on Wto Paź 21, 2014 1:32 am

Gość

avatar
Gość

^^
//... xD Dziękuję, poprawiłam ~Admin

3 Re: Błędy na forum on Sro Paź 22, 2014 8:24 pm

Gość

avatar
Gość
Freya powraca z kolejną porcją błędów! C: Nudziło mi się i postanowiłam wyłapać większość xD


KOCHAM WAS <3

4 Re: Błędy na forum on Czw Paź 23, 2014 4:41 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
^27 punktów dla Slytherinu. 

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

5 Re: Błędy na forum on Nie Lis 23, 2014 11:10 am

Gość

avatar
Gość
Proszę o poprawienie w stópce z bannerami słowa na temat forum autorskiego, ponieważ to w żadnym stopniu nie przypomina takowego. W końcu jest oparte na uniwersum To aru Majutsu no Index. Proponuję uściślić, bo to brzmi zupełnie tak, jakby administracja sama wymyśliła fabułę.

6 Re: Błędy na forum on Pon Lis 24, 2014 8:06 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Uwierz mi, że fabuła jest autorska a forum jest LUŹNO oparte na Toaru (i w sumie każdej innej serii posiadającej super moce, a trochę tego jest... Nawet avengersów można do tego zaliczyć). Poza tym forum to nie tylko fabuła. To też opisy miejsc, mapy (no dobra mapy nie ma JESZCZE, ale kiedyś zrobię!) czy obrazki oraz KODY. Wszystko robiłam sama i mam do tego niejakie prawa.

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

7 Re: Błędy na forum on Pon Lis 24, 2014 9:19 pm

Gość

avatar
Gość
... Przepraszam bardzo, ale że co? Luźno oparte na To aru? W ogóle nie jest tutaj 3/4 opisów z tego, co było w samym anime i nie działa to na takich samych zasadach. Prawo do kodów możesz mieć czy opisów - jednak nie jesteś autorką fabuły. Przykłady for autorskich to Spectrofobia, Virus oraz dawny False. Jeżeli sama przyznałaś, że korzystałaś z tego, powinnaś zaznaczyć, do czego przypisujesz sobie te prawa, ponieważ opisy to jedno - ale wymyślenie fabuły od podstaw to już zupełnie inna rzecz.

EDIT:
"Forum jest oparte na serii . Opisy jak i również kody zostały wykonane przez . Grafika została zaczerpnięta ze stron takich jak: ."
U góry przedstawiłem poprawny zapis. Jeżeli chcesz się bawić w tego typu dopiski, że forum jest autorskie, uściślij to. W innym wypadku wychodzi na to, że sama opracowałaś fabułę, sama rysowałaś grafikę. Przed chwilą burzyłaś się, że coś sama zrobiłaś i nie jest to uwzględnione:
To też opisy miejsc, mapy (no dobra mapy nie ma JESZCZE, ale kiedyś zrobię!) czy obrazki oraz KODY. Wszystko robiłam sama i mam do tego niejakie prawa.
Dlaczego więc nie uwzględniłaś, że ktoś może się burzyć o to, że wykorzystujesz jego pracę i pod nią się podpisujesz?
Jeżeli chodzi o samą fabułę, gdybyś zaczerpnęła np.: nazwę osób z mocą z to aru to jeszcze ujdzie. Nie w momencie, kiedy od razu piszesz o Mieście Akademickim, o ich poziomach. To jest wykorzystywanie cudzej fabuły i cudzego pomysłu - nie wymyśliłaś tego od absolutnych podstaw, siedząc nad tym długimi wieczorami i głowiąc się, jak to lub tamto rozwiązać, aby miało spójną całość i nikt się nie doczepił dziury w całym.

8 Re: Błędy na forum on Wto Lis 25, 2014 2:22 pm

Gość

avatar
Gość
Ktoś tu nie rozróżnia różnicy między fabuła a zarysem fabularnym. Gdyby to forum posiadało fabułę z Toaru, mielibyśmy tutaj Index, Toume i innych tego typu bohaterów, a nasze postacie brały by udział w sytuacjach z anime. Ale tego chyba tutaj nie ma, prawda? Luźnym oparciem o anime są właśnie moce i jak sam napisałeś/napisałeś lokacje. Fabuła, która w sumie nawet za bardzo się nie rozwinęła może być jej autorstwem i jej wymysłem. Po za tym robisz gunwoburze o coś, co znajduje się na forum - wystarczy sprawdzić regulamin:
2. Forum częściowo oparte jest na serii To aru [tu wstaw resztę tytułu, gdzie dziewczynki rażą prądem] i niejako korzysta z informacji o niej. Część materiałów została bezczelnie wzięta z stron typu zerochan.net lub wikipedia. Jeżeli znajduje się tam Twoja praca, a nie chcesz, by była publikowana na forum, zgłoś się do Admina. Usuniemy ją.
I tak właściwie nie rozumiem po co to wszystko robisz, na forum znajdują się treści których jesteś autorem? Jesteś prawnikiem? Czy po prostu czepiasz się, żeby się czepić? Bo ja tu po prostu widzę czepianie się na siłę.

Pozdrawiam ~

9 Re: Błędy na forum on Wto Lis 25, 2014 3:26 pm

Gość

avatar
Gość
Mój błąd, że użyłem słowa "fabuła", ponieważ jest to pojęcie względnie odbierane. Raczej chodzi o uniwersum, którego administratorka sama nie wymyśliła, a zaczerpnęła i pozmieniała rzeczy.
Więc jest to sprzeczny regulamin z tym, co znajduje się w stópce. Takich rzeczy nie zamieszcza się w regulaminie, ponieważ nie każdy do niego zagląda, ale większość - nawet tych osób niezarejestrowanych - widzi, co jest w stópce. W tym momencie adminka przypisuje sobie to, co stworzył ktoś inny. Opisać rzeczy na podstawie uniwersum, każdy potrafi. Zmienienie niektórych rzeczy i przypisanie sobie do tego autorstwa nazywa się już plagiatem i nie jest to miłe.
A o co chodzi? O to, że wiele ludzi na forach zachowuje się w ten sposób. Wezmę coś, trochę pozmieniają i przypisują sobie do nich autorstwo. Uwierz, że to jest denerwujące, kiedy ktoś się nad tym napracował, a ktoś wziął gotowca i zmienił kilka szczegółów.

10 Re: Błędy na forum on Wto Lis 25, 2014 5:57 pm

Admin Maś

avatar
Pan i Król
Ciocia Wiki napisał:Fabuła – układ zdarzeń w świecie przedstawionym utworów epickich i dramaturgicznych, a także filmów.
Nie przypisuję sobie niczego. Do forum ma dostęp każdy i każdy może zobaczyć temat Regulamin, a jak nie widzi czegoś to zawsze można do mnie napisać. Kontakt jest podany. Równie dobrze mogłabym oskarżyć Spectrofobię o plagiatowanie Alicji a Krainie Czarów a Virus o plagiatowanie Biblii, bo zaczerpnęli z niej niektóre informacje. Doh. Nie chcę jednak dalej pisać w tym temacie, bo służy on do zupełnie czego innego. Jeżeli chcesz o tym dyskutować dalej zapraszam na pw/gg.

//i nie stópka a stopka D:

Zobacz profil autora http://anotherday.forumpolish.com

Sponsored content


Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Similar topics

-

» Rasy Smoków
» Syriusz Black
» Jessi

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach